Aktuální přehled soutěží pro děti.

  • Ekologická olympiáda středoškoláků

Termín: 6.10.2016 - 8.10.2016, Valašské Klobouky

 

  • EKO olympiáda pro ZŠ

Termín: 24.5.2017, ZŠ Zlín Nová cesta 268

Propozice budou uveřejněny na webových stránkách školy v průběhu školního roku 2016/2017 www.zsstipa.cz

  • Řešíte problém s vodou? Zadejte ho účastníkům soutěže "Pro vodu"

Pokud řešíte problematickou situaci spojenou s vodou, můžete ji do 31. srpna 2016 na webových stránkách soutěže Pro vodu zveřejnit jako zadání pro soutěžící (lidé do 30 let z různých oborů). 

Soutěž se zaměřuje na odpovědné hospodaření s vodou (prevence sucha i povodní, čištění vody, využití dešťové vody, recyklaci šedé vody, snížení spotřeby vody v budovách apod.). Úkolem soutěžících je vypracovat návrhy řešení zadaných situací. Autoři nejlepších řešení pak získají Ceny Nestlé v podobě finančních odměn.

Co získáte zapojením do soutěže? Nový pohled na řešenou situaci, inspiraci a samozřejmě návrh (studii) a kontakt na jejího autora. Bude zcela na vás, jak s nimi budete dále pracovat.

Více podrobností

 

ZŠ Vsetín,  Sychrov 97 ve spolupráci s LÍSKOU, z.s. vyhlašuje fotografickou a výtvarnou přírodovědnou soutěž:

  • PTÁČKU, JAK ZPÍVÁŠ?

Vyhodnocení soutěže najdete v příloze.

 

Vyhodnocení soutěží v rámci 4. ročníku kampaně Přírodní zahrada - příroda pod našimi okny

Vyhodnocení najdete v příloze.

Z obsahu

Články

Zlatý list 2014

SVČ Domeček a ČSOP Javorníček vás zvou na přírodovědně-ekologickou soutěž kolektivů dětí a mládeže z České republiky Zlatý list - Regionální kolo Zlínského kraje.

Kde končí chleba a začíná kamení

Tradiční podzimní soutěž pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ. Soutěž můžete navštívit v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí ve dnech 9. – 13. 11. 2015, vždy od 8:00 do 17:00 hodin.

O půl třetí na náměstí

Vytvořte vlastní komiks na historické téma, který pak bude vystaven na velké komiksové výstavě. Do tvorby se mohou zapojit jak jednotlivci, tak školní kolektivy.

Přírodovědná soutěž Zlatý list

Okresní kolo pro nejmladší kategorii, 1.-3.třída. Pořadatel: ČSOP Javorníček ve spolupráci se studenty Střední školy zemědělské a přírodovědné Rožnov pod Radhoštěm, s Valašským ekocentrem a SVČ Domeček.

Žákovská badatelská konference 2015

„Vsetín za fair trade“

Patří mezi Vaše záliby pečení a mlsání? Tak neváhejte a zapojte se do naší soutěže. Připravte z fairtradových a místních surovin dezert nebo moučník.

5. ročník soutěže s tématikou ochrany klimatu - Zlínská CO2 liga

Soutěž zprostředkovává žákům, studentům i veřejnosti informace o globální změně klimatu a o změnách, které můžeme očekávat v České republice.

Od stromu k židli

Muzeum regionu Valašsko ve spolupráci s SVČ Domeček si Vás dovolují pozvat na tradiční podzimní soutěž pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ. Soutěž můžete navštívit v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí ve dnech 10. – 14. 11. 2014, vždy od 8:00 do 17:00 hodin.

CO2 LIGA DO VAŠÍ ŠKOLY. JIŽ BRZY ...

Jako zcela první přinášíme informaci o tom, že v nejbližších dnech bude vyhlášen již 5. ročník CO2 ligy. Soutěž se letos bude týkat klimatických změn v ČR a především možnosti, jak se na ně adaptovat.

Soutěž Co se skrývá za vůní medu pro ZŠ

Jste učitel, vedoucí kroužku, oddílu nebo družiny a chcete si s dětmi zasoutěžit. Nebo jste jen tři kamarádi a rádi něco vyhráváte? Tak si s námi zahrajte osmiměsíční soutěž o medové ceny.

Soutěž Co se skrývá za vůní medu pro MŠ

Jste učitel mateřské školy a chcete si s dětmi zasoutěžit a zároveň dětem ukázat něco ze světa včel. Tak si s námi zahrajte osmiměsíční soutěž o medové ceny.

Živá zahrada

Líska, o.s. pro EVVO ve ZK vyhlašuje soutěžní přehlídku fotografií „Živá zahrada“. Ukažte nám jak jste oživili svou zahradu krmítky, budkami, pítky, hmyzími domečky, úkryty pro živočichy apod.

Pozoruj, objevuj a pošli

Líska, o.s. pro EVVO ve ZK vyhlašuje na podporu akce Pták roku, kterým je čáp bílý i čáp černý soutěž "Pozoruj, objevuj a pošli".

Od zrnka ke chlebu a přírodovědná soutěž Pěstujeme obilí, meleme mouku, pečeme chléb

Nový lektorský program s názvem Od zrnka ke chlebu.

ŽABAKO v roce 2014

3. Žákovská badatelská konference.

O NEJLEPŠÍ SLOGAN na podporu fair trade a místních produktů

Základní škola Vsetín, Sychrov 97, Líska – o.s. pro environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu ve Zlínském kraji a Základní škola Vsetín, Rokytnice 436 vyhlašují soutěž v rámci osvětové kampaně „Poctivě vyrobené, spravedlivě zaplacené“.

Žákovská badatelská konference ŽA-BA-KO

Líska, o.s. pro EVVO, Základní škola Vsetín, Sychrov 97 a Muzeum regionu Valašsko pod odbornou záštitou Katedry biologie Pedagogické fakulty UP Olomouc vyhlašují 2. ročník žákovské badatelské konference ŽA-BA-KO.

Soutěže a přehlídky pro děti

ALCEDO – středisko volného času Vsetín

3. ročník žákovské badatelské konference ŽA-BA-KO

Tématem konference jsou Přírodní vědy v různých podobách.

Soutěže a přehlídky pro děti

Muzeum regionu Valašsko

Soutěže a přehlídky pro děti a rodiny s dětmi

Líska – o.s. pro EVVO ve Zlínském kraji

Přírodovědný klokan

Soutěž pro žáky 8. a 9. ročníku organizuje Přírodovědecká fakulta ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci.

Poznej a chraň!

Soutěž pro ZŠ.

Podzimní Jaloveček, téma Houby v lese i na pasece

Tradiční přírodovědná soutěž určená pro žáky 1. - 5. ročníků základních škol. Podzimní kolo soutěže proběhne v pátek 8. listopadu 2013 v prostorách vsetínského zámku.

EKO – olympiáda pro ZŠ

Soutěž pořádá ZŠ Zlín a proběhne ve středu 21. května 2014, 8.30 -14.00hod.

Poslouchejme přírodu!!!

CEV Žabka při SVČ Klubko St.Město,p.o. připravila pro žáky II. stupně a SŠ na školní rok 2013/2014 soutěž o životním prostředí - Poslouchejme přírodu!!!

Ekologická olympiáda středních škol

Soutěž konaná ve Valašských Kloboukách.

Co mne zaujalo na vesnici, ve které žiji

Asociace Kotva vyhlašuje SOUTĚŽ s tématem „Co mne zaujalo na vesnici, ve které žiji“ v kategorii obrázek, napsaný příběh.

Kampaně a soutěže ZOO Zlín

Lešná

Zlatý list

Tradiční přírodovědně-ekologická soutěž Českého svazu ochránců přírody.

Za férovou čokoládu!

Ekumenická akademie (EA) a Fairtrade ČR (FT ČR) vyhlašují soutěž na téma: Férová čokoláda. Napište článek či netradiční referát, udělejte zajímavou prezentaci, reportáž či rozhovor.

Zámek a park očima dětí

Zámek Lešná vyhlašuje výtvarnou soutěž ke Dni Země na téma "Zámek a park očima dětí", uzávěrka 28. 3. 2014.