Vsetín, 21. září 2015

Žákovské sympózium o globálních problémech uspořádalo v rámci celostátní kampaně Česko proti chudobě město Vsetín spolu s LÍSKOU, základními školami Rokytnice a Sychrov a Agenturou pro rozvoj pro ekonomický rozvoj Vsetínska, o.p.s.

 

V letošním ročníku se účastníci sympozia, žáci šesti vsetínských základních škol, rozhodli darovat finanční prostředky na nákup technologií pro čištění vody v Afghánistánu, protože věří, že čistá pitná voda je základní potřebou, na kterou by měl mít nárok každý obyvatel naší planety. Vybírali z pěti rozvojových projektů, které nejprve sami připravili pro pět programových zemí zahraniční rozvojové spolupráce České republiky: Etiopie, Bosna a Hercegovina, Mongolsko, Moldavsko a zmíněný Afghánistán.

 

Na základě zjištění, že aktuálně není otevřen žádný projekt na podporu technologií pro čištění vody v Afghánistánu, vybrali pracovníci LÍSKY z dalších návrhů žáků  a zaslali dar organizaci Člověk v tísni: částka ve výši 4.500 Kč je určena na pořízení pumpy na čistou a zdravou vodu v Etiopii, částka 600 Kč na osvětovou kampaň postavte si svoji latrínu v Angole, www.skutecnydarek.cz

 

Partnerem akce byla již potřetí firma eSPORTS.cz

Prezentace žáků:

Připojené soubory