Informace k tématu zelené domácnosti - šetrnému provozu domácnosti, nakupování a odpadům.

Hnutí Duha spustilo nový web Umění žít. Najděte na něm praktické a konkrétní tipy na to, jak žít odpovědně k přírodě. Témata jsou různorodá - volný čas, práce, potraviny, domácnost, finance a řada dalších. Přesvědčte se sami!

http://umenizit.hnutiduha.cz/

 

Ekonákup pro zdravou zahradu, ekologickou školu, domov i firmu.

http://www.ekonakup.cz/

Bezva doporučení: sáčky na ovoce a zeleninu Onya Weigh. My je při nákupech používáme doslova každý týden. Už ani jeden zbytečný jednorázový mikrotenový sáček! https://www.econea.cz/sacky-na-ovoce-a-zeleninu-pecivo/

 

Ekomapa – chytrý nástroj, ve kterém můžete najít nejbližší obchod s biozeleninou, opravnu, či třeba památný strom. Brněnská místa pro Vás průběžně aktualizujeme, nové body ale můžete vkládat také sami, a to v celé ČR.

 

http://www.veronica.cz/ekomapa

S přicházejícím jarem se vám mohou hodit třeba informace o Farmářských trzích a bedýnkách od pěstitelů, které najdete v záložce Ekospotřebitel / Biopotraviny.

Z obsahu

Články

E-shop BIOWEB

E-shop BIOWEB má jednu z nejširších nabídek na českém internetu (kolem 2000 produktů) aneb kompletní nákup za jedno poštovné.

Regionální značky

Každý region v České republice má svůj vlastní neopakovatelný charakter, daný přírodním bohatstvím, kulturou a staletými tradicemi jeho obyvatel. Také výrobky a produkty pocházející z určité oblasti nesou část tohoto charakteru – je do nich vložena práce tamních řemeslníků a zemědělců i část jejich duše.

Doporučujeme

Odkazy na webové stránky zabývající se problematikou zelené domácnosti.

Žijte BIO

www.bio-info.cz vám přináší návody a inspiraci, jak žít zodpovědný život, každý den.

Zelené nakupování

Zelené nakupování je takový způsob nákupu či zásobování, při kterém je brán ohled na dopad vybraného zboží a služeb na životní prostředí.

Fair trade

Fair trade je způsob obchodu, který dává pěstitelům, řemeslníkům a zaměstnancům v rozvojových zemích příležitost, aby se uživili vlastní prací za důstojných podmínek.

TEREZA má novinku, která je šetrná k životnímu prostředí

I nakupování může být vlídné k přírodě.

Ježíšku, letos bez odpadu!

Pro většinu z nás jsou Vánoce spojeny kromě jiných rituálů samozřejmě s vánočními dárky, kterými obdarováváme své blízké. Přitom zároveň tušíme, že přepych a plýtvání „není zadarmo", ale že tyto dárky nemusí nutně znamenat drancování přírody ani naší peněženky.

Tip na opravdový český dárek: darujte kus pralesa

Občanské sdružení Čmelák – Společnost přátel přírody již od roku 2003 pracuje na přeměně neutěšených smrkových monokultur na horském hřebeni pod Ještědem na Nový prales, neboli původní smíšený les plný barev a vůní, životadárný pro jeho obyvatele a zajímavý pro návštěvníky.

Česko čeká boj s igelitovými sáčky, Brusel chce snížit jejich podíl v odpadu.

Víte, že každý Evropan ročně použije v průměru 500 sáčků a velká část z nich skončí v mořích?

Spočítej si svou ekostopu

Co je ekologická stopa? Koncept ekologické stopy (ES) můžeme považovat za účetní nástroj pro počítání ekologických zdrojů. Různé kategorie lidské spotřeby jsou převedeny na plochy biologicky produktivních ploch, nezbytné k zajištění zdrojů a asimilaci odpadních produktů...

Nové stránky Ekologického institutu Veronica věnované udržitelné spotřebě domácností

Na těchto stránkách naleznete informace k tématu zelené domácnosti - šetrnému provozu domácnosti, nakupování a odpadům, vycházející z našich dlouholetých zkušeností a praxe.

Pro Českou republiku byla vytvořena tzv. Ekomapa

Hledáte místo, kde koupit fair trade, kam odvést odpad, nebo kde se nachází nejbližší studánka?