V programu Dobro-druzi zaměřeném na mladé filantropy jsou podpořeny týmy dětí a mladých lidí ve věku do 26 let, které se rozhodnou věnovat vlastní nápady, aktivitu, energii, čas a vybírají prostřednictvím benefičních akcí finanční prostředky pro dobrou věc.

https://www.nadacevia.cz/dobro-druzi/

 

V týdnu od 20. do 24. května 2019 připravili žáci a studenti vsetínských základních a středních škol z Klubu ambasadorů fair trade akci „Pěťáky pro ptáky“.

Pro Záchrannou stanici v Hošťálkové uspořádali Benefiční Férovou kavárnu s programem, kdy vsetínské Dolní náměstí ožilo malováním, deskovými hrami i cvičením. Do programu se zapojila Charita Vsetín s ukázkami služeb pro seniory i jejich výrobky, Masarykova veřejná knihovna s knižním bazárkem a ukázkami tematických knih. Pro děti byl připraven Dětský koutek Základní školy Vsetín, Ohrada. Návštěvníci akce mohli vidět i zachráněné zástupce ptactva ze Záchranné stanice. Základní škola Rokytnice představila Semínkovnu a rozmanité příbytky pro obyvatele přírodní zahrady. Vsetínské ALCEDO a Dům kultury zapůjčili vybavení, společnost AVIS poskytla zázemí, pekárna u mostu voňavé koblihy. V pátek Music club Tři opice pozval účastníky a partnery akce do svých prostor na závěrečnou After párty s koncertem kapely Ledaco a Docela. Prostě každý podle svých možností.

Výtěžek celotýdenního snažení činí 15.000 Kč. Nadace VIA, která projekt Klubu ambasadorů podpořila v programu DOBRO-DRUZI, následně částku zdvojnásobí! Záchranná stanice tak získá prostředky na 2 měsíce krmení pro své svěřence.