Férová snídaně se u nás koná od roku 2011 a postupně se z ní stala největší česká akce na podporu fair trade a pěstitelů. Fairtradové město Vsetín se v rámci projektu Místní agendy 21 společně s  Lískou z. s.  a dalšími partnery připojuje k podpoře této oblíbené události.

Připojte se s námi mezi letošní účastníky Férové snídaně, a podpořte tak společnou akcí pěstitele po celém světě. 

Férová snídaně  je pikniková akce na podporu pěstitelů, koná se na Světový den pro fair trade.

V sobotu 13. května 2023, na Dolním náměstí, před budovou Masarykovy veřejné knihovny, budou od 10 do 12 hodin připraveny aktivity pro děti, Férová kavárna Lísky s nabídkou kávy, čaje i horké čokolády, ochutnávka moučníků a pomazánek z fairtradových i místních surovin, knižní bazárek. Na místě budou k zakoupení fairtradové výrobky a Lukášovy šité hračky.

Na organizaci se podílí LÍSKA, Masarykova veřejná knihovna, ALCEDO – středisko volného času, žáci vsetínských Fairtradových škol KOSTKA, Ohrada, Rokytnice  a Sychrov s podporou vsetínské radnice.

Doporučujeme účastníkům přibalit si do košíku piknikovou deku, oblíbený hrneček, doma upečený moučník či pomazánku z fairtradových a místních surovin ke sdílení na společném snídaňovém stole. Může to být domácí koláč nebo bábovka s fairtradovým kakaem, kokosem, rozinkami a cukrem, vajíčka, mléko, sýry či zelenina z místní farmy.

www.ferovasnidane.cz