V této rubrice rádi zveřejňujeme příspěvky z Vašich škol a organizací. Naším cílem je umožnit sdílení zkušeností, ověřených námětů a rad pro školní výuku i zájmové vzdělávání.

První Semínkovna ve Zlínském kraji bude v ZŠ Rokytnice ve Vsetíně

Asi každý ví, co je to veřejná knihovna. Vypůjčíte si knihu a po přečtení ji zase vrátíte. Semínkovna je založena na stejném principu, ale místo knihy si vypůjčíte semínka, výpůjční doba je, díky vegetační době, až dva roky.

Více informací v příloze.

Připojené soubory

MŠ Vidče získala titul Ekoškolka.

Uklízeli jsme Česko!

Prošli jsme se po břehu Moravy v Jarošově a v Mařaticích a také kolem schodů, které vedou k řadovkám na mařatických kopcích. U Moravy se klučíci rozdělili o svačiny s kačenkami. Byly opravdu hladové a šli za námi jako psíci.

Další skupinka žáků se zastavila na dětském hřišti na Hliníku a trošku tam uklidila nepořádek, také vytrhali trávu v záhonu dřevin.

A pak že dnešní mládež je nemožná?! Není, jen je třeba je trošku popostrčit! Jsou to šikovní klučíci, moji zlatí!

Irena Pořízková
MESIT střední škola, o.p.s.

HURÁ DO PŘÍRODY aneb ODEMYKÁME SVĚT KLÍČKEM K DOBRODRUŽSTVÍ!

Týden po velikonocích už tradičně děti z MŠ Klíček, Primátora Hájka z Uherského Brodu tráví v malebném koutě Maršova na Environmentálním středisku „ Stará škola“ DDM na ŠKOLE V PŘÍRODĚ. Pobyty na Maršově se pro naše děti  stávají  tradicí. I přesto, že se třetí ročník uskutečnil tak brzy zjara, sluníčko nás vítalo každý den.   Byl to zase týden plný vycházek, sportování, experimentování, kamarádství, zážitků a dobrodružství. Odloučeni od svých rodičů, odpovědní samy za sebe, za své věci a bez slziček, děti zvládly celý pobyt skvěle.    

A co se celý týden na škole v přírodě dělo? Najdete v příloze.                                                                                      

 

ZŠ Vsetín Sychrov: ZA ZLEPŠENÍ ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

Žákům ze ZŠ Sychrov opravdu záleží na stavu životního prostředí, a proto vyhledávají všechny výzvy, nápady a inspirace, kterými by mohli upozornit veřejnost, že je třeba o naše životní prostředí pečovat. Zapojili se do výzvy v rámci celosvětového projektu Rallye Wavetrophy.http://www.mestovsetin.cz/vismo/dokumenty2.asp…

Více informací zde http://www.zsvsetinsychrov.cz/news/sychrov-za-zlepseni-zivotniho-prostredi/

Z obsahu

Články

Napečeno, nazdobeno, dárečky vyrobeny…

Zdravé vánoční cukroví, ozdoby z ovčí vlny a sena i krásné dárečky – to vše čekalo minulý týden na dětské i dospělé návštěvníky v Hostětíně. Za předpokladu, že si je sami vyrobí.

EVVO na naší škole

Vážení kolegové, kamarádi, známí, chtěla bych Vás informovat o aktivitách, které se uskutečňují na naší škole v rámci environmentální výchovy nyní, koncem školního roku. Děkuji všem, kteří se těchto aktivit účastní, případně se aktivně zapojují do akcí.

Dnešní výukový program pro žáky

Tak dnes jsem navštívila evropsky významnou lokalitu Rochus se svými žáky, úžasní prváčci to byli. Zúčastnili se výukového programu, který jsme vytvořili v rámci dotace MŠMT.

HURÁ DO PŘÍRODY aneb ODEMYKÁME SVĚT KLÍČKEM K DOBRODRUŽSTVÍ

Týden po Velikonocích strávily děti z MŠ Klíček Primátora Hájka z Uherského Brodu v malebném koutě prosluněného Maršova na environmentánním středisku „Stará škola“ DDM na svojí první ŠKOLE V PŘÍRODĚ.

První tvůrčí dílnička v přírodní zahradě MŠ Vidče

Ani nevlídné počasí neodradilo naše nejochotnější rodiče a prarodiče , aby se spolu s našimi dětmi podileli v ponděli 23.9.2013 na dokončení naší přírodní zahrady.

Nobelova cena

2. stupeň ZŠ. Námět pro práci ve dvojicích v hodinách občanské výchovy s mezipředmětovou vazbou na chemii.

Napečeno, nazdobeno, dárečky vyrobeny…

Zdravé vánoční cukroví, ozdoby z ovčí vlny a sena i krásné dárečky – to vše čekalo minulý týden na dětské i dospělé návštěvníky v Hostětíně. Za předpokladu, že si je sami vyrobí.

I tak se může začít...

“ZAHRADA K ODEMKNUTÍ – MŠ Primátora Hájka, Uherský Brod”

Jak si zkrášlujeme a vylepšujeme naší mateřskou školu u nás ve Vidči?

Vybudovali jsme si přírodni zahradu a snažíme se jíst zdravěji. Ptáte se, jak se nám to podařilo?

První tvůrčí dílnička v přírodní zahradě MŠ Vidče

Ani nevlídné počasí neodradilo naše nejochotnější rodiče a prarodiče , aby se spolu s našimi dětmi podileli v ponděli 23.9.2013 na dokončení naší přírodní zahrady.

„Jablíčkování“ v MŠ v Liptále

Den stromů jsme letos poprvé v Mateřské škole Liptál neoslavovali sázením nového stromku, ale bohatá úroda jabloní nás dovedla k „Jablíčkování“. Již od začátku školního roku vybíraly maminky a babičky ten nejlepší recept na dobrotu z jablek, a tu pak na den Jablíčkování donesly. A že byly moc šikovné a obětavé sešlo se těch dobrot tolik,že se málem nevešly na připravené stoly.

Krmítka

“Jak bychom se mohli postarat o zvířátka jestě lépe nebo udělat pro ně ještě více?” Přemýšlely děti v MŠ Vidče.”Vyrobíme si krmítka pro ptáčky!”

Dravci jako obyvatelé lesa, luk a strání

Na konci října se na škole ZŠ praktická Rožnov p. R. uskutečnila velmi poutavá přednáška s MVDr. Kamilou Křupalovou ze Záchranné stanice Hošťálková na téma DRAVCI.

Evropský týden mobility 2013/ČISTÝ VZDUCH - JE TO NA NÁS!

I v tomto školním roce proběhl na ZŠ praktická Rožnov p. R. týdenní školní program zaměřený na „Evropský týden mobility“. Letošní kampaň stejně jako předchozí ročníky měla za úkol vybudit žáky škol a občany měst k přemýšlení nad zlepšením životního prostředí kolem sebe.

Den stromů na Základní škole praktické v Rožnově p. R.

Základní škola praktická Rožnov p. R. i letos v průběhu měsíce října, na počest oslav Dne stromů, uspořádala několik akcí zaměřených na lesní ekosystém, zdravé životní prostředí a rozmanitost podzimní přírody.