Rady, náměty, doporučení a příklady dobré praxe k ekologizaci provozu školy, šetrnému nakupování, zelenému úřadování. Tipy na regionální značky, výrobky Fair trade apod.

Ekologický institut Veronica vytvořil 3 nová výuková videa, která objasňují problematiku klimatické změny.
Videa jsou umístěna na Youtube EkoInstitut Veronica.

Témata:
1 - Příčiny globální změny klimatu, https://youtu.be/vM4ULyn9tKU
2 - Dopady globální změny klimatu, https://www.youtube.com/watch?v=xUpNfkRIIUg
3 - Adaptace na změnu klimatu, https://youtu.be/JamRaMtikPo

www.hostetin.veronica.cz

 

Hnutí Duha spustilo nový web Umění žít. Najděte na něm praktické a konkrétní tipy na to, jak žít odpovědně k přírodě. Témata jsou různorodá - volný čas, práce, potraviny, domácnost, finance a řada dalších. Přesvědčte se sami!

http://umenizit.hnutiduha.cz/

 

Ekonákup pro zdravou zahradu, ekologickou školu, domov i firmu.

http://www.ekonakup.cz/

Bezva doporučení: sáčky na ovoce a zeleninu Onya Weigh. My je při nákupech používáme doslova každý týden. Už ani jeden zbytečný jednorázový mikrotenový sáček! http://www.econea.cz/hledat?q=Onya+Weigh

Z obsahu

Články

Doporučujeme: Ovocná školka Bojkovice – Radim Pešek

Školka hospodaří v Bílých Karpatech přírodě přátelskými tradičními postupy, její činnost je zaměřená na množení a prodej.

TEREZA má novinku, která je šetrná k životnímu prostředí

I nakupování může být vlídné k přírodě.

Žijte BIO

www.bio-info.cz vám přináší návody a inspiraci, jak žít zodpovědný život, každý den.

E-shop BIOWEB

E-shop BIOWEB má jednu z nejširších nabídek na českém internetu (kolem 2000 produktů) aneb kompletní nákup za jedno poštovné.

Regionální značky

Každý region v České republice má svůj vlastní neopakovatelný charakter, daný přírodním bohatstvím, kulturou a staletými tradicemi jeho obyvatel. Také výrobky a produkty pocházející z určité oblasti nesou část tohoto charakteru – je do nich vložena práce tamních řemeslníků a zemědělců i část jejich duše.

NaZemi

Přečtěte si příběhy jednotlivých produktů nebo surovin, ze kterých jsou vyrobeny.

Zelené úřadování

Zelené úřadování je zkrácený název pro environmentálně příznivé chování institucí financovaných z veřejných prostředků, jako jsou např. obecní, městské či krajské úřady, školy, školky, domy s pečovatelskou službou.

Ekologický institut Veronica

Ekologický institut Veronica, který se zeleným úřadováním a zeleným nakupováním dlouhodobě zabývá, vydal řadu materiálů a informační letáček.

Nové stránky Ekologického institutu Veronica věnované udržitelné spotřebě domácností

Na těchto stránkách naleznete informace k tématu zelené domácnosti - šetrnému provozu domácnosti, nakupování a odpadům, vycházející z našich dlouholetých zkušeností a praxe.

Projekt Šetrná kancelář

Fair trade

Fair trade je způsob obchodu, který dává pěstitelům, řemeslníkům a zaměstnancům v rozvojových zemích příležitost, aby se uživili vlastní prací za důstojných podmínek.

Pro Českou republiku byla vytvořena tzv. Ekomapa

Hledáte místo, kde koupit fair trade, kam odvést odpad, nebo kde se nachází nejbližší studánka?

Zelené nakupování

Zelené nakupování je takový způsob nákupu či zásobování, při kterém je brán ohled na dopad vybraného zboží a služeb na životní prostředí.