Otevřený společný projekt a kampaň více organizací. LÍSKA je jednou z nich. Spojujeme učitele, rodiče i odborníky.

https://ucimesevenku.cz/

Chceme, aby se každé dítě v ČR zdravě rozvíjelo díky tomu, že si hraje a že se učí v podnětném prostředí venku. Podporuje hru a učení venku jako předpoklad zdravého rozvoje dětí. Chceme, aby se učení venku stalo běžnou součástí výuky v našich školách a zažívalo ho každé dítě.

Doporučujeme VÝBĚR 30 NEJ aktivit projektu Učíme se venku za rok 2017, včetně pracovních listů a fotopříloh. Stahujte zdarma na: http://ucimesevenku.cz/#publikace

Lesní DRUŽINY. Díky projektu Les ve škole vznikají nápady, jak nalákat ven i školní družiny. Hravé aktivity najdete http://ucimesevenku.cz/druziny/ 

Video o přínosech školní výuky v přírodě se šíří jako lavina.

Do nového roku vstoupil projekt Učíme se venku videoklipem Také si to pamatujete?, který vizuální formou upozorňuje na rozdíl v motivaci dětí při běžné frontální výuce ve třídě a při výuce venku.

Iniciativa Učíme se venku, za kterou stojí vzdělávací centrum Tereza a dalších více než dvacet spolupracujících a podporujících organizací, vstoupila do dalšího roku. Především učitelům na základních, ale i středních a mateřských školách chce přinášet více praktických tipů, inspirace i zkušeností odjinud, které jim pomohou překonávat počáteční bariéry při rozšiřování podílu venkovní výuky při běžném vyučování.

Projekt Učíme se venku získal v loňském roce i hlavní odbornou cenu Eduína za inovace ve vzdělávání. Za tu dobu získal tisíce příznivců, ale hlavně celou řadu učitelů, kteří se rozhodli zařadit pravidelné učení venku do své pedagogické praxe.

Začátkem roku vydalo Ministerstvo životního prostředí publikaci Tajemství školy za školou. Jejím autorem je Petr Daniš, který se více než 15 let věnuje problematice vzdělávání dětí, a který také stál u vzniku iniciativy Učíme s venku. Kniha shrnuje přínosy venkovní výuky pro děti i učitele, uvádí nejčastější překážky a zároveň i osvědčené tipy, jak zavádět učení venku. Čerpá přitom i z mnoha zdrojů a zkušeností ze zahraničí.

https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/video-o-prinosech-skolni-vyuky-v-prirode-se-siri-jako-lavina?fbclid=IwAR2eSqaiokOO2x4qWVhTvGrybtIrrBex_m0sRqVyuipwQ8aG1NxXnfQTxHs

Video: https://www.youtube.com/watch?v=agEESFuDNrY

Pokud chcete vědět PROČ učení venku přináší každému dítěti něco jiného doporučujeme nový článek od skvělé psycholožky Šárka Miková. https://ucimesevenku.cz/proc-uceni-venku-naplnuje-zakladni…/ Díky Teorie typů i my víme, proč připravovat nejen dětem různorodé aktivity a počítat s tím, že pro každého je výzva venku někde jinde.