Fairtrade Česko a Slovensko spouští další kampaň na podporu zvýšení povědomí české a slovenské veřejnosti o systému certifikace Fairtrade a hodnotách, které reprezentuje: spravedlivá odměna za práci, zákaz dětské a nucené práce, pěstování šetrné k životnímu prostředí.

 

Tvářemi letošního ročníku jsou moderátorka Adela Vinczeová, herečka Zuzana Kronerová, kosmický inženýr Jan Lukačevič nebo publicista Bohumil Kartous a další. V klipech a v obrazových materiálech společně představí hlavní podstatu Fairtrade: že systém podporuje zranitelné skupiny farmářů z Latinské Ameriky, Afriky a Asie, že jim dává možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek a pomáhá jim rozvíjet jejich podnikání. „Nechci, aby kvůli mé kávě nebo čokoládě musely na polích pracovat děti," potvrzuje například publicista Bohumil Kartous.

 

Budeme moc rádi, když kampaň pomůžete šířit a hodnoty Fairtrade maximálně zviditelnit. Na sociálních sítích (Facebook, Twitter, YouTube, Instagram) a na speciálních odkazech webových stránek CZ i SK najdete podklady, které můžete sami sdílet. Děkujeme.