Každoročně v květnu vzdávají školy po celém světě hold svým zahradám, hřištím a dvorkům – místům, která jsou ideální k propojování teorie s praxí při výuce, tvoření a hrám, k poznávání přírody, seznamování dětí s okolním světem i rozvoj místní komunity. Cílem svátku je povzbudit učitele, aby objevili pestré možnosti, které jim venkovní prostředí nabízí, a začlenili ho do každodenního života své školy.


Původcem myšlenky je Mezinárodní asociace školních hřišť a zahrad (ISGA). V Česku je jejím členem Nadace Proměny Karla Komárka, která u nás spolu s dalšími partnery podporuje širší využití školních zahrad a učení se venku.


www.mesicskolnichzahrad.cz


Oslovila vás myšlenka Měsíce školních zahrad? Dopřejte dětem i sobě čas venku.


Choďte ven: na zahradu, dvorek nebo do blízkého parku, do lesa..

Vyzkoušejte nové aktivity.

Přidejte svou školní zahradu na mapu „Školní zahrada“ níže (pokračujte přes tlačítko „Přidat místo" a z rozbalovacího seznamu kategorií si vyberte „Zapojujeme se do Měsíce školních zahrad").

Sdílejte své zkušenosti a nápady, příběhy, reportáže, fotky a videa s námi a ostatními, inspirujte se. Přidejte se k nám na Facebooku ve skupinách Školní zahrada, Učíme se venku a Zahrady hrou.

Připojte se k facebookové události Měsíc školních zahrad a pomozte nám šířit myšlenku této iniciativy k dalším školám, učitelům, dětem a rodičům.

Řekněte o této iniciativě svým kolegům pedagogům, dětem, rodičům, známým,...

 

Napište na: info@mesicskolnichzahrad.cz