Termín: 23.8.2019 - 28.8.2019

Místo konání: Hostětín

Kdo se nebojí žít udržitelněji, soběstačněji a chránit klima, je vítán v Hostětíně. Setkáte se s nejlepšími experty v ČR a dozvíte se, co pro změnu svého života můžete udělat.

Dotknete se nejen tématu sucha a uhlíkové stopy, ale i permakultury, využívání divokých rostlin, lesů, zachytávání dešťovky, … Přijeďte si navrhnout vlastní strategii snižování uhlíkové stopy. Společně budeme hledat a nalézat nová řešení pro nás, obce i svět.

Letošní Letní škola klimatu, udržitelnosti a soběstačnosti se koná 23.-28. srpna 2019.

Na Letní škole se za 5 dní naučíte:
• co se vlastně děje s klimatem? Je to důležité? Ohrožuje nás to? Máme se o to zajímat a můžeme s tím něco udělat?
• jak můžeme snížit svoji uhlíkovou stopu?
• jak můžeme udělat energetickou revoluci ve své domácnosti?
• co si můžeme permakulturně vypěstovat na zahradě a jak využít divočinu?
• proč je sucho, co s ním a jak zadržet vodu na pozemku i v krajině, jak využívat dešťovku?
• kolik stromů sázet, aby nám to pomohlo... a pomůže vůbec? Jaké budou lesy budoucnosti?
co jíst v přírodě a z přírody a jak vařit bez sporáku ....a mnoho dalšího.

Oproti minulým letům bude výraznější posun do klimatické oblasti, protože situace na poli ochrany klimatu se dramaticky rychle vyvíjí a mění. Čím dál víc lidí si naštěstí uvědomuje, že je opravdu nejvyšší čas začít něco měnit. Budeme tedy například diskutovat i o nových významných fenoménech skrytých za zkratkami a hesly FFF, XR, stav klimatické nouze, setkáte se se zajímavými osobnostmi, které vám rozhodně mají co říct.

 

Pokud vás naše nabídka zaujme, moc rádi vás tady přivítáme. Určitě budeme moc rádi, kdybyste mohli pozvat i své kamarády a pomohli jste nám trochu při propagaci. Zatím je ještě pár volných míst. Ke sdílení slouží plakátek (v příloze), facebook (https://www.facebook.com/events/432023114251034/ ) anebo web: https://hostetin.veronica.cz/letni-skola-ochrany-klimatu-sobestacnosti-udrzitelnosti-2019

Přesnější informace o ceně, lektorech i programu najdete na výše uvedeném webu.