Fair trade je způsob obchodu, který dává pěstitelům, řemeslníkům a zaměstnancům v rozvojových zemích příležitost, aby se uživili vlastní prací za důstojných podmínek.

Více informací najdete na www.fairtrade.cz.

Hledáte fakta o systému Fairtrade na referát do školy nebo jen na takové to domácí počtení? Určitě mrkněte na nově zveřejněné prezentace Fairtrade International na slideshare.

Novinka: Praktický průvodce ke kampani Fairtradová města - pro města, školy i církve. Brožury blíže seznamují s jednotlivými kritérii, možnostmi podpory fair trade v místě i užitečnými tipy a příklady dobré praxe. Více se dozvíte zde.

 

NaZemi
je česká nevládní organizace usilující o to, aby se chudí pěstitelé, řemeslníci a zaměstnanci v rozvojových zemích měli možnost uživit svou prací za důstojných podmínek. Více informací najdete na www.nazemi.cz.

Prodejní místa na Vsetínsku:

  • Výrobky Fair trade můžete zakoupit v Návštěvnickém centru na Zámku Vsetín.
    Zajistíme pro Vás též fairtradové občerstvení či balíčky na vašich akcích, více na  infoevvo@seznam.cz 
  • AMBOS MUNDOS provozuje rozvojový obchůdek "Oba světy". Více o obchůdku a sortimentu najdete na AMBOS MUNDOS, www.ambosmundos.cz
  • Na dobrou fairtradovou kávu můžete zajít ve Vsetíně do restaurace - kavárny U Prskoše, Smetanova 1265 (centrum města, 5 minut od nádraží).
  • Ve Vsetíně můžete navštívit Poetickou kafeterii (v sousedství parkoviště u Jednoty).
    V nabídce kávy a čajů si vyberete i ty se značkou Fair Trade, více na www.poetkafeterie.cz

Místní podporovatelé fair trade: V České republice fair trade aktivně podporuje celá řada jednotlivců, ale také organizací. Na tomto odkazu uvidíte seznam těch, které svou podporu vyjadřují nejen vnitřními principy fungování, ale také navenek. U každé organizace najdete krátké shrnutí, co dělá pro podporu fair trade, a odkaz na přijatou deklaraci podpory fair trade. Jedná se především o nevládní neziskové organizace, muzea nebo knihovny, tedy organizace, jejichž činnost je zaměřena ne nekomerční aktivity.