Sdílíme pozvání Nadace Partnerství

Vážení,

rád bych Vás pozval na 45. ročník mezinárodního filmového festivalu EKOFILM, na jehož organizaci se výraznou měrou podílí i naše nadace. Od 9. do 12. října bude Brno plné diskuzí, filmů, besed výstav i workshopů, které nabídnou několik pohledů na letošní téma “Příroda – naše dědictví.”

Přehlídka 25 soutěžních filmů proběhne v brněnském univerzitním kině Scala a v Otevřené zahradě Nadace Partnerství. Najdete mezi nimi i filmy z Austrálie či Íránu.

Festival otevře ve středu večerní koncert skupiny N.O.H.A. na Moravském náměstí. Ve středu také nevynechejte zejména úvodní otevírací besedu festivalu s názvem Příroda – naše dědictví: Budoucnost přírody na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Prezident festivalu Ladislav Miko si do ní pozval ministra Richarda Brabce, ředitele Správy KRNAP Robina Böhnische, biologa Davida Storcha, zoologa Vojtěcha Koteckého, režiséra Petra Krejčího, ekonoma Petra Bartoně a botaničku Lenku Reitnerovou.

Minout by Vás neměla další páteční diskuze v Otevřené zahradě – tentokrát s letošními laureáty Ceny Josefa Vavrouška Ivanem “Hiawathou” Makáskem a Daliborem Dostálem a čerstvými držiteli ceny Ekopublika.

Celé tři dny také můžete navštívit virtuální prohlídku české přírody v EKODÓMu na brněnském náměstí Svobody, kde jsou na programu i besedy s některými letošními porotci festivalu – novozélandským filmařem českého původu Michaelem Havasem a regionální ředitelkou WWF Irene Lucius, nebo také dánským investigativním novinářem Tomem Heinemannem.

Přijďte na EKOFILM a vezměte s sebou i své známé, přátele, kolegy. Bude to stát za to!

Budu rád, pošlete-li pozvánku na festival prostřednictvím vašich kanálů – zde najdete tiskovou zprávu a další promomateriály. A když si olajkujete náš Facebook a Instagram, neunikne vám žádná novinka.

Budu se těšit na viděnou.

Videopozvánka ministra Richarda Brabce

Srdečně zdraví


Radovan Kramář I MFF EKOFILM
Nadace Partnerství