Učit co nejvíce venku, ve hře jsou školy v přírodě

Po návratu žáků prvního stupně základních škol by k prezenční výuce mohly pomoci školní pobyty v přírodě. Pedagogové by takovou možnost vítali, jejich výzvy však zatím zůstávají bez patřičné odezvy.

 

Ministerstvo školství ve svém plánu pro návrat žáků do škol v rámci prvního stupně základních škol doporučuje, aby se výuka soustředila co nejvíce venku. V tom by mohla pomoci možnost výuky ve škole v přírodě.

„Bylo by skvělé, kdyby se to vyřešilo školami v přírodě. Zatím ale nevíme o tom, že by to tak někdo chtěl udělat. Problém je, že nikdo nezměnil ministerský pokyn, podle kterého by školy tyto pobyty neměly pořádat. To platí od loňského srpna. Zároveň jsou zakázány ubytovací služby,“ řekl Seznam Zprávám Miroslav Topinka, předseda Asociace dětské rekreace, která pod sebou sdružuje poskytovatele školních pobytů.

Asociace už otázku školních pobytů a jejich epidemiologického zajištění s ministerstvy řeší delší dobu, odezvy se jim však nedostává: „Připravili jsme manuál, podle kterého by mohly školní pobyty běžet celkem bez problému. Posílali jsme ho hlavní hygieničce Rážové, jenže než jsme se stihli sejít, tak ji odvolali. Pokoušíme se o jednání, ale zatím jsme ve frontě.“https://www.seznamzpravy.cz/clanek/deti-by-se-mohly-ucit-ve-skole-v-prirode-ucitele-ale-cekaji-na-povoleni-149255#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=zAncA42EmAl-202104060918&dop_id=149255&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz