V týdnu od 20. do 24. května 2019 připravili žáci a studenti vsetínských základních a středních škol z Klubu ambasadorů fair trade akci „Pěťáky pro ptáky“.

http://www.liska-evvo.cz/doc/petaky-pro-ptaky-1

 

Pro Záchrannou stanici v Hošťálkové uspořádali Benefiční Férovou kavárnu s programem, kdy vsetínské Dolní náměstí ožilo malováním, deskovými hrami i cvičením. Do programu se zapojila Charita Vsetín s ukázkami služeb pro seniory i jejich výrobky, Masarykova veřejná knihovna s knižním bazárkem a ukázkami tematických knih. Pro děti byl připraven Dětský koutek Základní školy Vsetín, Ohrada. Návštěvníci akce mohli vidět i zachráněné zástupce ptactva ze Záchranné stanice. Základní škola Rokytnice představila Semínkovnu a rozmanité příbytky pro obyvatele přírodní zahrady. Vsetínské ALCEDO a Dům kultury zapůjčili vybavení, společnost AVIS poskytla zázemí, pekárna u mostu voňavé koblihy. V pátek Music club Tři opice pozval účastníky a partnery akce do svých prostor na závěrečnou After párty s koncertem kapely Ledaco a Docela. Prostě každý podle svých možností.

 

Výtěžek celotýdenního snažení činí 15.000 Kč. Nadace VIA, která projekt Klubu ambasadorů podpořila v programu DOBRO-DRUZI, následně částku zdvojnásobí! Záchranná stanice tak získá prostředky na 2 měsíce krmení pro své svěřence.

 

Žáci a studenti se naučili plánovat a připravit akci, komunikovat, prezentovat, stavět i uklízet. Zažili pocit solidarity, úspěchu a radosti, že pomáhat je fajn.

 

Klub ambasadorů fair trade, http://www.liska-evvo.cz/doc/klub-ambasadoru-ft

foto Lenka Novotná: https://www.zonerama.com/matesaberu/Album/5321217?secret=R9PO3AkkL43S9KOws0vxqBL4U 

reportáž Regionální televize http://www.regionalnitelevize.cz/cz/2-regiony/13-zlinsky-kraj/2-valassko.html?id=47355

 

Projekt DOBRO-DRUZI, https://www.nadacevia.cz/2019/05/14/deti-a-mladi-lide-jiz-po-sedme-pripravuji-beneficni-akce-s-nadaci-via/

Sousedský týden, http://sousedskytyden.cz/

 

Kontakt: Iva Koutná, 605 806 840