Vážení kolegové ve školách, neziskových organizacích, úřadech, firmách a dalších institucích, milí příznivci ekologické výchovy, zasíláme Vám první balíček informací na podporu environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v roce 2014. Vstupujeme tak do jubilejního 10. ročníku elektronické rozesílky.

Balíček obsahuje aktuální grantové výzvy, pozvánky na akce, propozice a termíny vyhlášených soutěží, zajímavé články a odkazy na webové portály, tipy na pomůcky a časopisy i příklady dobré praxe. Zveřejňujeme též zajímavé projekty, kde můžete spolu s námi pomáhat.

Do nového roku jsme vstoupili s několika novinkami

  • Kancelář Lísky a informační místo pro EVVO, včetně knihovny, najdete v budově Základní školy Vsetín, Rokytnice 436.
  • Již za pár dnů spustíme nové webové stránky Lísky se zcela novou grafikou i strukturou. Moc se těšíme na Vaši návštěvu na www.liska-evvo.cz
  • Klub Lísky – líbí se Vám programy Lísky? Chtěli byste nás podpořit? Staňte se členy Klubu. Nabídka a přihláška v příloze.
  • Metodické listy již v v další rozesílce v příloze nenajdete. Od února je zasíláme pouze členům Klubu Lísky a Lísky, o.s. Věříme, že to pochopíte, neboť Líska potřebuje získat pro své programy stabilní finanční zdroje. Vaše členství v Klubu Lísky a finanční příspěvek nám pomůžepokračovat v práci pro EVVO v našem kraji. Dříve vydané metodické listy jsou ke stažení na www.liska-evvo.cz/skolam

§ Všechny rozesílky, včetně příloh, pro Vás archivujeme na www.liska-evvo.cz/rozesilka , kde najdete i Akce. Pozvánky na své akce, výstavy, semináře apod., stejně jako zprávy a fotografie z uskutečněných projektů a akcí můžete průběžně zasílat na adresu infoevvo@seznam.cz, my Vám za ně děkujeme a aktuálně je zařazujeme do Kalendáře akcí i rozesílky.

§ Líska má své profily i na Facebooku.Přidejte se k našim tématům na stránkách: Líska, o.s./Přírodní zahrada – příroda pod našimi okny/Ptáci – žijí tady s námi/Poctivě vyrobené, spravedlivě zaplacené/Stromy a my/Cesty za poklady ve Zlínském kraji.

Osvětové kampaně Lísky v roce 2014:

Ø Ptáci – žijí tady s námi, 1.4.-2.5, koordinuje CEV Žabka při SVČ Klubko Staré Město

Ø Přírodní zahrada – příroda pod našimi okny, 1.5.-31.8., koordinuje Centrum Veronica Hostětín

Ø Poctivě vyrobené, spravedlivě zaplacené, 10.-18.5., koordinuje Přírodovědné centrum Trnka při DDM Uherské Hradiště

Ø STROMY a my, 28.9.-26.10, koordinuje Park Rochus, o.p.s., Uherské Hradiště

Ø Skutečně zdravá škola, celoročně

V příloze dnes najdete

§ Rozesílku č. 1/2014 - celý text v PDF

§ Klub Lísky – nabídka a přihláška

§ Pozvánky na akce do ENVIcentra ve Vysokém Poli

§ Pozvánku na přednášku Krásy Rochusu do Uherského Hradiště

§ Článek Zahrada k odemknutí, MŠ Prim. Hájka, Uherský Brod