otevírá svou třetí sezónu!

Únor je měsíc, ve kterém sice ještě vládne zima, ale den se nezadržitelně prodlužuje a my, kdo máme vlastní zahrádku, začínáme být netrpěliví. Nastává čas připravit se na další sezónu. Čas, kdy budeme netrpělivě prohlížet výsevy a čekat, až se objeví první rostlinky. Blíží se nejdobrodružnější období nás milovníků přírodního zahradničení – pomalu se přichází jaro.

Máte-li také rádi vlastní zdravou zeleninu, v létě sbíráte semínka svých letniček, abyste je dalším rokem znovu vyseli a měli radost z jejich krásy, určitě se přijďte podívat do naší školní semínkovny. Z rostlin pěstovaných na naší školní přírodní zahradě sbíráme každým rokem semínka pro další pěstování. Máme k dispozici osivo zeleniny, fazolí, tradičních valašských zemědělských plodin, bylinek i květin. Můžete si od nás odnést balíček semínek k pěstování, a pokud se vám podaří získat úrodu, budeme rádi, když nám část osiva ze své produ kce do s emínkovny zase vrátíte. Tak totiž semínkovna funguje.

Máte-li zájem o semínka z naší školní semínkovny, kontaktujte nás a přijďte si vybrat k nám do ZŠ Vsetín, Rokytnice. Bližší informace o pravidlech semínkovny, nabídce osiva i naší škole najdete na https://seminkovna-vsetin.webnode.cz/

 

29.1.2018 ve Vsetíně                       

Liběna Dopitová