motivujte děti k bezpečné a zdravé dopravě do školy.

Chcete učit děti myslet na životní prostředí a motivovat je k aktivnímu pohybu? Chcete omezit počet aut před školou a dýchat čistší vzduch? Chcete zapojit rodiče do dění ve škole a oslavit společně Evropský týden mobility a Mezinárodní den bez aut?

Připojte se ke kampani PĚŠKY DO ŠKOLY a realizujte na své škole PĚŠÍ DEN!

Přibližně čtvrtina dětí se běžně dopravuje do školy autem. Ze všech stran přitom slyšíme, že dětem chybí přirozený pohyb, tráví málo času venku a moc před obrazovkami počítače. Každé čtvrté školní dítě bojuje s nadváhou a každé osmé s obezitou. Dětem chybí sociální kontakty a neorganizovaný volný čas na hraní. Každodenní cesta do školy je příležitost k pravidelnému pohybu, k poznávání okolí, ve kterém děti žijí a ke kterému si tak mohou vybudovat vztah, k získání zdravých dopravních návyků i přirozenému osvojení zásad bezpečného pohybu po ulicích. Je to čas pro sdílení radostí i starostí s rodiči nebo naopak výzva k osamostatnění či navazování nových přátelství.

Cílem motivační a osvětové kampaně Pěšky do školy je nabídnout dětem i rodičům příjemný a zábavný zážitek ze společné cesty i proměněného prostoru před školou bez aut a zvýšit tak počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky. Školy v rámci Evropského týdne mobility (16.–22. 9. 2018) vyhlásí pěší den (případně týden, nebo i celý měsíc), kdy vyzvou děti, aby přišly do školy pěšky, přijely na koloběžce, na skateboardu nebo na kole. Školy také budou soutěžit o hodnotné ceny za nejlepší školní reportáž z pěšího dne.

Bližší informace a možnost přihlášení v přiloženém letáku nebo na www.prazskematky.cz v sekci Pěšky do školy.

Dopřejte dětem, aby na své cesty do školy měly hezké vzpomínky!

Připojené soubory