Termín: 16.5.2014 19:00 - 23:00

Místo konání: Muzeum regionu Valašsko, zámek Kinských a Lapidárium Trojice ve Valašském Meziříčí

V zámku Kinských se můžete těšit na pestrý program. Začneme tkát nekonečný koberec, kterým bychom se rádi zapsali do knihy rekordů. Ve výstavě Chléb za břichem nechodí si můžete namlít mouku, vyklepat srp nebo poorat malé políčko. V zámku Kinských bude i možnost přispět do speciální zapečetěné pokladničky na obnovu vyhořelého Libušína na Pustevnách.

V rámci muzejní noci bude v zámku Kinských nově otevřeno rozšířené environmentální centrum Modrásek. Návštěvníci se zde hravou formou dozví zajímavosti o přírodě Valašska, vystaveny budou vzácné květiny, geologická sbírka či nově získané preparáty vydry říční a bobra evropského. Přímo v expozici si můžete vyrobit i placku (button) s motivem modráska k připomínce 130 let muzea.

V interiéru Lapidária Trojice obživnou osobnosti zde pohřbené. Na setkání s Vámi se bude těšit rytíř Jan Žernovský z Žernoví (+1585) a jeho dcerka Mandalena (+1584), od kterých se můžete přiučiti rytířským dovednostem. Kromě nich se z věčného spánku pro tento večer probere i o sto let mladší ctihodná měšťka Barbora Wagnerová (+1691). Té bude zapotřebí nasbírat bylinky pro klidné spaní, ideálně ze hřbitovního kvítí. Ale to by neměl být pro návštěvníky žádný problém – Lapidárium Trojice je původně hřbitovním kostelíkem a k ruce bude návštěvníkům i meziříčská bylinkářka z doby barokní.

Více informací naleznete v příloze a na webových stránkách http://www.muzeumvalassko.cz/vystavy/meziricska-muzejni-noc-2014/