Termín: 14.3.2018 - 15.3.2018

Místo konání: Zámek Vsetín

Tradiční přírodovědná soutěž.

Soutěž je určena pro žáky I. i II. ročníků základních škol. Soutěží se v týmech o celkovém počtu 3-5 členů.

Již sedmé kolo soutěže Jaloveček proběhne ve středu 14. a ve čtvrtek 15. března 2018 v prostorách vsetínského zámku. Středa 14. 3. bude určena pro žáky 1. stupně (kategorie A, doporučený minimální věk účastníků je 8 let), ve čtvrtek 15. 3. si zasoutěží žáci 2. stupně (kategorie B). Soutěží se v týmech o celkovém počtu 3-5 členů.

Tématem Jalovečku budou tentokrát Voda a život v ní i kolem ní. Úkoly i aktivity v soutěži budou vycházet z obsahu učiva prvouky a přírodovědy základních škol, budou založeny na tvořivosti, přemýšlivosti a schopnosti spolupráce soutěžících. Soutěž se skládá z několika částí – z úvodní motivace, písemného testu, poznávačky, badatelských úkolů a interaktivních zábavných kvízů. Pro vítězná družstva jsou připraveny pěkné ceny.

Sraz a registrace soutěžních týmů proběhne od 9.00 hod. do 9.25 hod. Zahájení soutěže bude v 9.30 hod. Děti si s sebou vezmou svačiny a psací potřeby. Plánovaný konec soutěže je ve 12.30 hod. Registrační poplatek je 30 Kč za soutěžícího. Pedagogický doprovod má vstup zdarma. Zároveň bude mít každé družstvo za úkol přinést obrázek o velikosti A4 nebo A3 na téma "Voda - základ života". Uměleckému zpracování se meze nekladou. Nejhezčí výtvory budou vystaveny ve věži vsetínského zámku.

Přihlašujte se přes ON-LINE FORMULÁŘ nejpozději do pátku 2. 3. 2018 nebo do naplnění kapacity sálu. Více informací naleznete na stránkách muzea: http://www.muzeumvalassko.cz/modrasek/zamek-vsetin/soutez-jalovecek/.
Dotazy pište na e-mail husak@muzeumvalassko.cz. Změna programu vyhrazena.

Těšíme se na Vás!


Za organizátory Mgr. Jan Husák